Mermer ve PVC Cila

temizlik-19PVC cilalama; uzmanlık isteyen bir iş olduğu gibi, ayrıntısı da çok fazladır. Hizmet iyi yapılmadığında zeminlerde sararma, çizilme, kararma, zeminin cinsine göre telafisi olmayacak sonuçları olabilir. Günümüzde sıradan petler ve aparatlar ile bu iş ile daha önce hiç ilgisi olmamış kişiler hizmet verebiliyor. Oysaki durum hiçte basit değil. 2005 yılında gittiğimiz bir firmada pvc zemine teneke mum cila atıldığını gördük. Ve bu cilayı zeminden almamız çok eziyetli idi. Cila sökücüler cilayı söktü fakat zeminden arındırmak çok güç oldu. Sakız gibi ayaklarımıza yapışan bir madde halini aldı ve zeminden kazıyarak almak mümkün değildi. Cila hiç bir zaman kazıyarak tam mekanik olarak alınmaz zaten. Kimyasalı ve kullanılan petleri iyi ayarlamak gerekmektedir.

Görüldüğü gibi daha cila uygulamasına başlarken bile bu cilanın yarın bir gün zeminden arındırılması düşünülmelidir. Bunun yanı sıra bazı cilalar zemine atıldığı zaman çok parlak bir görünüm sağlar ama özellikle iyi temizlik yapılmaz ise çabuk matlaşma olur.

Pvc cilalar pahalıdır ama iyi yapıldığında ek maliyet oluşturmaz.  Temizlik firması daha ucuz ürün kullanım amacına gitmemelidir.

Call Now Button
Firmamız 2004 yılında merkezinde kurulmuş Gebze Temizlik, İstanbul Temizlik, ve Sakarya temizlik şirketleri arasında hizmeti vermektedir, yılların birikimi iş tecrübesi ile günümüze kadar temizlik hizmeti veren firmamız 12 yıllık iş tecrübesi ile amatörlüğünü, profesyonelliğe bırakarak Enmis temizlik şirketi olarak 2016 yılında yeni yapılanma ile  iş gücünü arttırmış, bünyesine bir çok temizlik makinesi ve ekipman eklemiştir. Gebze Temizlik Firması olarak Firmamız Kocaeli, Gebze, Sakarya, ve İstanbul bölgelerinde profesyonel ekibimiz ile yerinde mobil temizlik hizmeti vermektedir.